چند نکته درباره خرید پیانو دست دوم

طبقه بندی: نـحوه انتـخاب پیـانونکته شماره یک- اگر تازه قصد خرید پیانو دارید و تازه کار هستید، بهتر است پیانوی آکبند تهیه فرمائید.

ولی اگر وسع مالی زیادی ندارید یا به هر دلیلی مجبور به انتخاب دست دوم هستید حتماً یک کارشناس پیانو پیدا کنید تا او برای شما ساز را تایید کند.

 نکته شماره دو – برای آگاهی خود شما می گویم (ولی حتماً از کارشناس خبره برای خرید کمک بگیرید) که :

کلیدهای پیانو باید تا حدی سفت باشد یا طور دیگری عنوان کنم باید زیر انگشتان شما احساس شوند و نباید خیلی نرم و شل و یا خیلی خیلی سفت باشد.

 نکته شماره سه – پدال ها به خصوص پدال Damper باید خیلی خوب کار کند که البته از عهده گوش های یک مبتدی خارج است و کارشناس باید عملکرد آن را تائید نماید.

 نکته شماره چهار – سعی کنید از برندهای شناخته شده انتخاب کنید، به خصوص در پیانوی دیجیتال حتماً این مورد را رعایت کنید. یادتان باشد پیانو اسباب بازی نیست که 20000 تومان قیمت داشته باشد. شما هزینه زیادی را برای خرید پیانو می کنید و روزی می رسد که آن را خواهید فروخت. پیانوی متفرقه و یا کم تر شناخته شده را از شما نمی خرند.

 نکته شماره پنج – به ظاهر ساز نیز دقت کنید! این کار نیاز به کارشناس ندارد و خود شما می توانید متوجه شوید که آیا این پیانو از نظر ظاهری تمیز نگه داری شده است یا خیر؟ اگر روی چوب پیانو خط و خش های فراوان و جای کنده شدن وجود دارد، از خرید آن صرف نظر کنید و یادتان باشد پیانو جدای از ساز بودن، یک دکور و تزئین زیبا برای منزل شماست.

ادامه دارد ...نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.